Knygos

Garsiausių knygų apie Lietuvos mafija autorius, rašytojas, žurnalistas Dailius Dargis teigia, kad be kai kurių buvusių ilgamečių šalies kriminalinės policijos ir kitų teisėsaugos padalinių veteranų išsamių pasakojimų, naudingų patarimų, nuorodų ar pateiktų krypčių nebūtų pasirodžiusi nė viena iš keturių jo visuomenėje palankiai sutiktų knygų.

Ankstesnės trys D. Dargio knygos „Tikroji Daktarų istorija”, „Kruvinasis mafijos maršrutas” ir „Vilniaus bomberio išpažintis” išpirktos kone 50 tūkstančių egzempliorių tiražu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, kur susitelkusios nemažos grupės atvykėlių iš mūsų šalies. Debiutinės D. Dargio knygos apie Daktarų klaną visiškai išpirktos, tačiau vėliau pasirodžiusios dvi vis dar pardavinėjamos prekybos centruose, knygynuose.

Tačiau neseniai pasirodžiusioje naujausioje D. Dargio knygoje „Mafijos kronikos” pateikiama dar daugiau nežinomų ir pikantiškų faktų apie ryškiausius visų laikų Lietuvos kriminalinius herojus – Kauno Daktarus, Daškinius, „Vilniaus brigados“ narius, Klaipėdos Gaidjurginius, ryškiausius to meto verslininkus ir jų gyvenimą nutraukusius samdomus žudikus. Apie tai, kaip su anų laikų nusikaltėliais kovojo ir  tebekovoja, šioje knygoje pasakoja viešumo ypač vengiantys buvę ir esami specializuotų teisėsaugos padalinių darbuotojai.

Verta pastebėti, kad visos keturios D. Dargio knygos paverstos elektroniais formatais, skirtais iPad įrenginių savininkams. Šios versijos gausiai iliustruotos nuotraukomis bei unikaliai video archyvais ir patalpintos pasauliniame muzikos, knygų, filmų tinkle iTunes / iBookstore.

„Daugeliui iš šiandienos jaunimo atstovų sunku įsivaizduoti, kas dėjosi anų laikų Lietuvos didmiesčių ir miestelių gatvėse, kai kone kasdien nuo kulkų ir sprogdinimų krisdavo žmonės. Tai nelengva suvokti šiandienei jaunimo kartai, kai dabar aplink daugybė sėkmingai verslą plėtojančių, pasiturimai gyvenančių, brangius automobilius vairuojančių ir vadinamojo elito atstovų gyvenimo kronikas akylai sekančių žmonių. Kas vyktų šiandienės visuomenės sluoksniuose, jei vieną dieną juos vieną po kito imtų žudyti samdomų žudikų armijos? Dabar daugeliui tai atrodo sunkiai suvokiama, tačiau 1992–1998 metais tai buvo kone kasdienybė visoje Lietuvoje“, – sako naujausią knygą „Mafijos kronikos“ pristatantis D. Dargis.​